Előre: Egy hét - hat pont

2016. augusztus 28. 17:32 | behir.hu

Miután a hét közben hazai pályán 5-0-ra nyert a csabai együttes a labdarúgó NB II-ben, idegenben is megszerezte első sikerét. Kisvárdán Urbin Péter és Szalai Dániel találatával 2-0-ra nyertek, így egy hét alatt hat pontot gyűjtöttek a lila-fehérek.

A Kisvárda a 3. helyről várta a vasárnapi összecsapást, így rázós túra várt a Békéscsabára. Mozgalmasan kezdődött a találkozó, mindkét oldalon akadtak lehetőségek. A lilák találták meg hamarabb a kapuig vezető utat: a 23. percben Juhász beadása után Urbin Péter kapásból helyezte a kapuba a labdát (0-1). Ezt követően több veszélyes kisvárdai lehetőség is volt az Előre kapuja előtt, de Ribánszki és a védelem jól tartotta magát, így félidőben vendég vezetéssel fordultak a csapatok.

A második játékrész elején leforrázta ellenfelét a Csaba: a 49. percben Birtalan adott nagyszerű labdát adott Szalai Dánielnek, aki higgadtan helyezett a jobb felsőbe (0-2).  A folytatásban ugyan jött a Kisvárda, de lassan kedvüket szegték a hazaiak, miközben a lilák jól védekeztek. A 79. percben Erős küldött kapura egy visszalőtt labdát, de Ribánszkin ezen a meccsen nem lehetett kifogni, így maradt a 2-0-s csabai győzelem.

Zoran Spisljak csapata így 100 százalékosan zárta a hetet és elkezdte a felzárkózást a tabellán. Az NB II-ben most szünet következik, legközelebb szeptember 11-én a Sopron látogat a Kórház utcába.